Mağaza Raf Düzeni Nasıl Olmalı?
09 Ağustos 2020 Pazar
0

Mağaza Raf Düzeni Nasıl Olmalı?

Mağazalarda uygulama yapılırken ilk önce ticarethanenin konumu göz önünde bulundurulmalıdır. Pasaj, cadde, mağaza veya avm. şeklinde...

Mağazanın nerede açılacagı 

Mağazanın yapımı dış cepheden başlar, Burada ilk yapılması gereken tavan ve taban işlerini halletmek olacaktır. Çok yüksek bir tavanda ışık ve raf düzeni işetmenin hiçbir işine yaramaz. Taban ise geniş ve ferah göstermesi için daima açık zemin olmalı. 

Raf düzenini kurarken ortada kullanılacak reyonlarda dikkatte alınmalıdır .

Orta alanlarda geçişler oldukça önemli olmalı. 

Vitrin tasarımı her zaman değişiklik yapılacak şekilde oluşturulmalıdır. 

Raf düzeneği  müşterinin ürünü göreceği şekilde tasarlanmalı. İşletme; koridor, dikdörtgen ya da köşe dönmeli ise müşterinin dükkanı tamamen gezebileceği şekilde tasarlanmalı. Örneğin; bu züccaciye dükkanı ise bardaklar aynı rafa konmamalı ve kategorilere ayrılmalıdır. 

Su bardağı girişe, çay bardağı orta reyona, kadehler ise yemek takımının yanına  gelecek şekilde dağıtım yapılarak daha cazip hale gelitirilmelidir  bütün mağazayı gezdirmek çok önemlidir. 

Magazanızı kurumsal bir hale getirmek için teknoloji kullanmak da büyük önemem taşımaktadır .

Barkod sistemi kapılara alarm direkleri soyunma kabinlerinin üzerlerine yazı ile kabin ibareleri indirimlerin etiket ile bildirmek sizi çok kurumsal bir magaza haline getirir .

Siz hayel edin biz gerçekleştirelim...

Modernraf Blog

Yayınlanma: 09 Ağustos 2020 Pazar ~ 09 Ağustos 2020 Pazar

Bu blog yazısı için henüz yorum yapılmamış.
Yorum yazın
Değerlendirme
İlginizi Çekebilecek Ürünler